Виховна робота
Наказ Міністерства № 1243 від 31.10.11 Про Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України Наказ Міністерства № 1243 від 31.10.11
Криворізька загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 93
Наказ
від _____ вересня 2012 року № ________
«Про організацію виховної роботи
у 2012 – 2013 навчальному році»
На виконання листів МОНМС України від 09.08.2012 № 1/9-557 «Щодо рекомендацій із громадянської освіти та виховання», від 23.08.2012 № 1/9-595 «Деякі питання організації виховної роботи» метою виховної діяльності закладу у 2012 – 2013 навчальному році є сформувати на тільки необхідні компетенції, надати ґрунтовні знання з різних предметів, а й формувати громадянина, патріота, інтелектуально розвинену, духовно і морально зрілу особистість, готову протистояти асоціальним впливам, вправлятися з особистими проблемами, творити себе і оточувати світ.
Завдання сучасної освіти щодо формування творчої, соціально активної, інтелектуально розвиненої особистості вимагають від педагогів науково-педагогічно обґрунтованих підходів до організації виховної роботи у школі, тому виховна діяльність буде спланована за напрямами:
- Ключовим нормативним документом у сфері освітньої політики щодо виховання є наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 № 1243, яким затверджено «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України». Програма розрахована на весь період виховної діяльності з учнями конкретного класу з урахуванням вікових, індивідуальних та психолого-педагогічних особливостей учнів (для роботи з учнями 1-4, 5-9 та 10-11 класів). Метою «Основних орієнтирів виховання» є створення цілісної моделі виховної системи на основі громадянських та загальнолюдських цінностей. Зміст виховної діяльності необхідно будувати у відповідності до наступних ключових ліній: ціннісне ставлення до себе; ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей; ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави; ціннісне ставлення до праці; ціннісне ставлення до природи; ціннісне ставлення до культури і мистецтва.
- Підвищенні рівня превентивної роботи. Превентивне виховання забезпечується на законодавчому рівні Законом України від 26.04.2001 № 2402-ІІІ «Про охорону дитинства»; Законом України від 21.06.2001 № 2558-ІІІ «Про соціальну роботу з сім'ями, дітьми та молоддю»; Постановою Кабінету Міністрів України від 3.09.2009 р. «Про затвердження Державної цільової соціальної програми зменшення шкідливого впливу тютюну на здоров’я населення на період до 2012 року», Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22.11. 2010 р. № 2140 «Про затвердження плану заходів щодо виконання Концепції реалізації державної політики у сфері протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на 2011-2015 роки», Постановою Кабінету Міністрів України від 21.03.2012 р. № 350 «Про затвердження Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2015 року», Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року № 1209 «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері профілактики правопорушень на період до 2015 року». Основні завдання профілактики правопорушень визначені наказом від 03.08.2012 № 888 «Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти, молоді та спорту щодо профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді на період до 2015 року».
- Профілактика жорстокості та насильства в дитячому середовищі. Вирішення проблеми попередження і подолання насильства щодо неповнолітніх у школі.
- Утвердження громадянського суспільства як гарантії демократичного розвитку держави, створення сприятливих умов для розвитку громадянського суспільства визначено Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту»,<span Arial'"=""> Указом Президента України від 25 січня 2012 року № 32/2012 «Питання сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні», від 24 березня 2012 року № 212/2012 «Про Стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні», Міністерством підготовлено основні напрямки діяльності запровадження громадянської освіти і виховання в навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів у методичних рекомендаціях з громадянської освіти та виховання у навчальних закладах у 2012/2013 навчальному році (лист від 09.08.2012 № 1/9-557).
- Співпраця школи та сім’ї. Потребою часу є систематична й послідовна педагогізація батьківської громадськості, оскільки члени сім’ї є першими вихователями дитини. Тому у навчально-виховному процесі необхідно враховувати, що вплив сім’ї на підростаючу особистість залежить від багатьох факторів, а саме: склад сім’ї (повна – неповна, наявність членів старшого покоління); побутові умови; морально-психологічний клімат; соціальна орієнтація; загальна культура; забезпечення єдності вимог до дитини усіх членів сім’ї; характер спілкування батьків із дитиною; єдність сімейних інтересів.
- Підвищення рівня педагогічної майстерності з проблем виховання, популяризація педагогічних здобутків у створенні системи виховної роботи.
- З метою створення ефективної системи національно-патріотичного виховання, морально-духовного, культурного розвитку дитини слід передбачити в планах роботи заходи щодо відзначення таких важливих пам’ятних та ювілейних дат 2012-2013 навчального року.
Виходячи з вищевказаного, наказую:
- Усім класним керівникам:
- Спрямовувати виховну діяльність на:
- виконання Програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України»;
- впровадження просвітницької діяльності, спрямованої на формування негативного ставлення до протиправних діянь;
- виконання заходів, спрямованих на підвищення моральності в суспільстві, правової культури, здорового способу життя;
- проведення профілактичної роботи з неблагополучними сім’ями, попередження дитячої бездоглядності;
- систематичну та послідовну педагогізацію батьківської громадськості;
- впровадження інноваційних виховних технологій та поширення кращого досвіду роботи класних керівників;
- виконання заходів щодо відзначення пам’ятних та ювілейних дат 2012 – 2013 навчального року.
- Відпрацьовувати моніторингові методики щодо визначення рівня вихованості учнів.
- До 11.09.2012 спланувати виховну роботу на І семестр 2012 – 2013 навчального року, до 16.01.2013 – на ІІ семестр.
- До 28.05.2013 надати звіти про виконання плану виховної роботи за 2012 – 2013 навчальний рік.
- Заступнику директора з виховної роботи Можаєвій В.А.:
- З метою підвищення ефективності виховного процесу, сприяти підтримці професійного статусу класних керівників, активізації особистості.
- Сприяти розвитку дитячо-юнацького об’єднання «КРОК», як центра становлення та виховання сучасного громадянина України.
- Активізувати роботу з посилення ролі сім’ї у вихованні дітей, у зміцненні її взаємодії зі школою.
- Організувати роботу з вивчення та узагальнення досвідів роботи класних керівників з питань виховання.
- Керівнику ШЦМК класних керівників Мохтан І.Ю.:
- Спланувати роботу ШЦМК класних керівників на 2012 – 2013 навчальний рік до 05.09.2012.
- У системі методичної роботи з класними керівниками в інтерактивному режимі відпрацьовувати використання інноваційних технологій виховання.
- Педагогу організатору активізувати діяльність дитячо-юнацького об’єднання «КРОК», органів учнівського самоврядування як важливих осередків самореалізації учнів, ініціювання їхньої громадянської позиції та патріотизму.
- Проводити виховну роботу згідно циклограми:
2 – 4 класи – щоп’ятниці 5 -й урок;
5 клас – четвер 6-й урок;
6 клас – понеділок 6-й урок;
7 клас - п’ятниця 7-й урок;
8 клас – четвер 7-й урок;
9 клас – четвер 7-й урок;
11 клас - п’ятниця 8-й урок;
- До 10.09.2012 спланувати виховну роботу за напрямками:
- профілактична робота; відповідальна Гордієнко О.М., соціальний педагог школи;
- військово-патріотична робота; відповідальний Пожидаєв І.В.;
- туристсько-краєзнавча робота; відповідальна Мохтан І.Ю.;
- превентивна робота; відповідальна Гордієнко О.М., педагог-тренер;
- профорієнтаційна робота; відповідальна Тихоненко Л.П.;
- робота з батьками; відповідальна Можаєва В.А.;
- робота учнівського самоврядування, відповідальна Присташ О.В., педагог організатор.
- Контроль за виконанням даного наказу покладаю на заступника директора з виховної роботи Можаєву В.А.
Директор школи ____________________________ М. Шеляг